logo

Strona www.pokonajotylosc.pl przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów, którzy stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i zawiera reklamę wyrobów kierowanych wyłącznie do takich osób.
Aby zobaczyć treści znajdujące się na stronie potwierdź, że jesteś profesjonalistą.

TAK (jestem osobą wykonującą zawód medyczny lub osobą prowadzącą obrót wyrobami)
ZRÓWNOWAŻONA DIETA
Zrównoważona dieta umożliwi Ci utrzymanie efektów uzyskanych podczas zastosowanej metody do leczenia otyłości. Dostrzeganie efektów samemu jest wspaniałym uczuciem, ale jeszcze lepszym jest, gdy wyniki dostrzegają inni.

PRAKTYCZNE ZASADY:
Stosuj zrównoważoną dietę obejmującą pięć grup składników
Nie eliminuj całkowicie żadnej grupy składników. Wypracuj równowagę jedząc pokarmy z tej grupy rzadziej, lub skonsultuj się z dietetykiem
Produkty o różnych barwach dostarczają różnych substancji odżywczych i zapewniają rozmaite smaki. Nie bój się eksperymentować. Jedz co najmniej jedno ciemnozielone i pomarańczowe warzywo dziennie
Jeśli nie czujesz się dobrze i uważasz, że nie spożywasz odpowiedniej ilości substancji odżywczych zapewniających Ci zdrowie i energię, jedz małe porcje żywności wzbogaconej o składniki odżywcze, aby „otrzymywać więcej jedząc mniej”

CZYTAJ ETYKIETY
Informacje żywieniowe są obowiązkowym elementem etykiet wszystkich pakowanych produktów spożywczych. Mają one za zadanie pomóc konsumentowi w podejmowaniu świadomych decyzji. Ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, lecz także na wielkości porcji użyte na etykiecie. Dietetyk opracował dla Ciebie dzienne spożycie energii, a czytając etykiety możesz upewnić się, że przestrzegasz otrzymanych zaleceń.

LICZ KALORIE
Wybieraj alternatywy niskotłuszczowe i niskokaloryczne. Nawet będąc w restauracji, pytaj o zdrowsze zamienniki
Uważaj na wielkość porcji
Do przygotowywania potraw wybieraj zdrowe oleje, np. oliwę z oliwek
Regularnie stosuj suplementy (jeśli zostały Ci zapisane lub zalecone)
Upewnij się, że spożywasz wystarczającą ilość białka. Źródłem białka mogą być różnorodne potrawy, takie jak tofu, nabiał i ryby. Zawsze wybieraj chude mięso i odkrawaj tłuszcz z brzegów
Ogranicz spożycie tłuszczu, cukru, alkoholu i soli

ODPOWIEDNIE NAWODNIENIE
Potrzebujesz co najmniej 8 kubków płynów dziennie. Dokładna ilość zależy od wieku, płci i poziomu aktywności fizycznej.
Płynami mogą być: woda lub inne napoje, włącznie z mlekiem, sokiem, zupą, kawą i herbatą. Pamiętaj, że większość płynów poza wodą zawiera składniki energetyczne, których ilość należy ograniczać. Należy starać się, aby co najmniej połowę dziennego zapotrzebowania na płyny zaspakajać wodą.
Wskazówki:
Miej szklankę z wodą na biurku lub pod ręką
Noś przy sobie butelkę z wodą
Wypij szklankę wody przed zjedzeniem posiłku
Wypijaj szklankę wody po przebudzeniu i przed pójściem spać
Pij po każdym posiłku
Nie ignoruj pragnienia

PLIKI DO POBRANIA

INNE AKTUALNOŚCI
2021-11-09
Za nami kolejne szkolenie. Tym razem z obsługi OverStitch SX pod okiem niezrównanego dr Manoela Galvalo Neto z Brazylii.
 
2021-12-22
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
 
2021-10-13
OverStitch już dostępny w KCM Clinic.
 
2021-04-02
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
 
2020-12-24
Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zdrowych i Wesołych Świat spędzonych w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku, niech rok 2021 będzie znacznie lepszy niż 2020.
Kurs endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu OverStitch w szpitalu w Brzezinach.  

Nowy rok rozpoczęliśmy od wizyty w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach, a konkretniej w Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej. W dniach 7-8.01 odbył się tam kurs z zakresu endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu endoskopowego systemu zakładania szwów OverStitch.

Wybór miejsca do przeprowadzenia tych warsztatów nie był przypadkowy, ponieważ organizatorem spotkania był dr n. med. Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach.

Ze względu na bogate doświadczenie w małoinwazyjnym leczeniu otyłości dr Spychalski postanowił poszerzyć ofertę zabiegów bariatrycznych o metodę OverStitch.

Ekspertem prowadzącym warsztaty był dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. który jest w Polsce pionierem leczenia otyłości metodą OverStitch.

Wszystkie zabiegi przebiegły pomyślnie, dzięki czemu kolejna już edycja warsztatów OverStitch zakończyła się pełnym sukcesem. Mimo to firma HAMMERmed nie zwalnia tempa i nieustannie wspiera Polski rynek, wprowadzając innowacyjne rozwiązania w medycynie.

zamknij