Zabieg – jak wygląda i ile trwa? [ORBERA365™]
Pusty balon wprowadzany jest do żołądka w ramach zabiegu endoskopowego (przez usta). Po umieszczeniu w żołądku balon jest niezwłocznie napełniany jałowym roztworem soli fizjologicznej. Napełnianie odbywa się przez cienką rurkę (cewnik). Balon wyposażony jest w zawór samozamykający. Następnie cewnik jest delikatnie usuwany. Po napełnieniu balon jest zbyt duży, aby mógł opuścić żołądek. Zabieg wprowadzania balonu zajmuje około 20-30 minut, jest prowadzony przy znieczuleniu miejscowym (bez narkozy) !

Balon pozostaje w żołądku do 12 miesięcy. W tym czasie pacjent przechodzi intensywne szkolenie z zakresu zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Zabieg usunięcia balonu jest wykonywany również metodą endoskopową. Pacjent otrzymuje znieczulenie, następnie balon zostaje przebity, a sól fizjologiczna jest odessana przez cewnik. Opróżniony balon wydobywamy na zewnątrz.

Na trzy dni przed zabiegiem wprowadzenia i usunięcia balonu obowiązuje dieta płynna. W przeddzień wolno spożywać tylko płyny. Jeśli nie zastosujesz się do tych wskazań, zabieg wprowadzenia bądź usunięcia może zostać odłożony.
INNE AKTUALNOŚCI
zamknij