logo

Strona www.pokonajotylosc.pl przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów, którzy stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i zawiera reklamę wyrobów kierowanych wyłącznie do takich osób.
Aby zobaczyć treści znajdujące się na stronie potwierdź, że jesteś profesjonalistą.

TAK (jestem osobą wykonującą zawód medyczny lub osobą prowadzącą obrót wyrobami)
Zabieg ESG (endoskopowa rękawowa gastroplastyka żołądka) jest to nowoczesna, małoinwazyjna metoda w leczeniu otyłości.
Zabieg polega na sfałdowaniu trzonu żołądka tak, iż jego pierwotna objętość zmniejsza się o około 70-80%. Do zabiegu wstępnie kwalifikują się osoby z otyłością (BMI>30), a szczególnie z otyłością patologiczną (BMI>40), u których dotychczasowe leczenie (dietetyczne) nie przyniosło skutku.

Pan dr n. med. Artur Raiter (Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu) wykonał pokazowy zabieg z endoskopowym zestawem zakładania szwów do zmniejszenia żołądka OverStitch firmy Apollo Endosurgery, Inc. pod koniec kwietnia w czasie konferencji w Szczecinie. Zabieg był przeprowadzony na pacjentce z Wałbrzycha z BMI powyżej 40. Zostało podane znieczulenie ogólne. 
 
Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych form walki z otyłością. Wyróżnia je przede wszystkim bezpieczeństwo oraz mała liczba powikłań. Zabieg oraz zastosowanie wskazówek lekrza dotyczących diety i aktywności fizycznej, gwarantują sukces. Pan doktor Raiter ze szpitala w Wałbrzychu jest obecnie mentorem, posiadającym największe doświadczenie w Polsce z użyciem sprzętu OverStitch. 
 
 
INNE AKTUALNOŚCI
2021-11-09
Za nami kolejne szkolenie. Tym razem z obsługi OverStitch SX pod okiem niezrównanego dr Manoela Galvalo Neto z Brazylii.
 
2021-12-22
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
 
2021-10-13
OverStitch już dostępny w KCM Clinic.
 
2021-04-02
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
 
2020-12-24
Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zdrowych i Wesołych Świat spędzonych w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku, niech rok 2021 będzie znacznie lepszy niż 2020.
Kurs endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu OverStitch w szpitalu w Brzezinach.  

Nowy rok rozpoczęliśmy od wizyty w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach, a konkretniej w Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej. W dniach 7-8.01 odbył się tam kurs z zakresu endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu endoskopowego systemu zakładania szwów OverStitch.

Wybór miejsca do przeprowadzenia tych warsztatów nie był przypadkowy, ponieważ organizatorem spotkania był dr n. med. Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach.

Ze względu na bogate doświadczenie w małoinwazyjnym leczeniu otyłości dr Spychalski postanowił poszerzyć ofertę zabiegów bariatrycznych o metodę OverStitch.

Ekspertem prowadzącym warsztaty był dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. który jest w Polsce pionierem leczenia otyłości metodą OverStitch.

Wszystkie zabiegi przebiegły pomyślnie, dzięki czemu kolejna już edycja warsztatów OverStitch zakończyła się pełnym sukcesem. Mimo to firma HAMMERmed nie zwalnia tempa i nieustannie wspiera Polski rynek, wprowadzając innowacyjne rozwiązania w medycynie.

zamknij