Przeciwwskazania do zabiegu [BIB®]
Przeciwskazaniami do zastosowania tej metody leczenia nadwagi lub otyłości są:
 
  • choroby przełyku (zwężenie, żylaki)
  • przebyte operacje żołądka, w tym bariatryczne
  • aktywne zapalenie przełyku, żołądka, dwunastnicy, w tym czynna choroba wrzodowa
  • niewyrównana cukrzyca
  • zaburzenia endokrynologiczne
  • stałe przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
  • ciężki ogólny stan pacjenta
  • poważne przebyte lub obecne zaburzenia psychiczne
  • alkoholizm, narkomania
 
Co więcej przeciwskazaniem będzie niechęć pacjenta do ustalonej nadzorowanej medycznie diety i programu zmian behawioralnych oraz uczestnictwa w rutynowych wizytach kontrolnych.

Ponadto balonu żołądkowego BIB®  nie wolno stosować w okresie ciąży, u kobiet planujących zajście w ciążę w okresie najbliższych 12 miesięcy oraz u kobiet karmiących piersią.
INNE AKTUALNOŚCI
2021-04-02
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
 
2020-12-24
Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zdrowych i Wesołych Świat spędzonych w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku, niech rok 2021 będzie znacznie lepszy niż 2020.
Kurs endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu OverStitch w szpitalu w Brzezinach.  

Nowy rok rozpoczęliśmy od wizyty w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach, a konkretniej w Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej. W dniach 7-8.01 odbył się tam kurs z zakresu endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu endoskopowego systemu zakładania szwów OverStitch.

Wybór miejsca do przeprowadzenia tych warsztatów nie był przypadkowy, ponieważ organizatorem spotkania był dr n. med. Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach.

Ze względu na bogate doświadczenie w małoinwazyjnym leczeniu otyłości dr Spychalski postanowił poszerzyć ofertę zabiegów bariatrycznych o metodę OverStitch.

Ekspertem prowadzącym warsztaty był dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. który jest w Polsce pionierem leczenia otyłości metodą OverStitch.

Wszystkie zabiegi przebiegły pomyślnie, dzięki czemu kolejna już edycja warsztatów OverStitch zakończyła się pełnym sukcesem. Mimo to firma HAMMERmed nie zwalnia tempa i nieustannie wspiera Polski rynek, wprowadzając innowacyjne rozwiązania w medycynie.

zamknij