POKONAJ OTYŁOŚĆ
WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE
Dodatkowe kilogramy są określane zamiennie za pomocą pojęcia „nadwagi” bądź „otyłości”. Oba terminy odnoszą się do nadmiernej masy ciała, przy czym dotyczą innej skali problemu i wiążą się z innymi konsekwencjami zdrowotnymi.
 
Nadwaga nie jest chorobą, a specyficznym stanem, który można sklasyfikować jako „przedchorobowy”, często bowiem zdarza się, że prowadzi ona do rozwoju otyłości. Zgodnie z ogólnie przyjętą klasyfikacją nadwagę stwierdza się, gdy wskaźnik BMI mieści się w przedziale od 25 do 30 jednostek.
 
Otyłość w przeciwieństwie do nadwagi jest chorobą klasyfikowaną jako choroba przewlekła, powiązana  z patologicznym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w ustroju, której ilość przekracza jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne układów i narządów. Zgodnie z przyjętymi standardami otyłość stwierdza się, gdy wartość  BMI przekracza 30 jednostek, przy czym przy przekroczeniu progu 40 jednostek mówi się o otyłości skrajnej, stanowiącej zagrożenie dla życia.
 
Otyłość to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Oprócz negatywnych skutków w wyglądzie fizycznym, niesie za sobą ryzyko chorób towarzyszących m.in. cukrzycy, chorób serca, chorób zwyrodnienia stawów, choroby układu oddechowego, zaburzenia hormonalne czy nowotwory.
 
Osoby, które zmagają się z utratą zbędnych kilogramów, mogą wybierać spośród wielu propozycji diet czy planów treningowych. Jednak nie w każdym przypadku jest to bezpieczne. Nasze metody walki z otyłością oferują cały pakiet, łącznie z opieką medyczną oraz wsparciem odpowiednich specjalistów.
 
Pamiętaj, że decyzja o rozpoczęciu walki z otyłością należy do Ciebie. Czeka Cię ciężka praca. Potrzebna będzie ogromna motywacja. Pierwsze kroki są najtrudniejsze, jednak osiągnięte efekty przyniosą Ci pełną satysfakcję. Pozytywne nastawienie to podstawa sukcesu. My zapewnimy Ci dodatkowe wsparcie. 
INNE AKTUALNOŚCI
zamknij