logo

Strona www.pokonajotylosc.pl przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów, którzy stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści i zawiera reklamę wyrobów kierowanych wyłącznie do takich osób.
Aby zobaczyć treści znajdujące się na stronie potwierdź, że jesteś profesjonalistą.

TAK (jestem osobą wykonującą zawód medyczny lub osobą prowadzącą obrót wyrobami)
Europejski Dzień Walki z Otyłością - 22 maja!
Otyłość oznacza wyższe ryzyko zachorowania na cukrzycę, nowotwory, schorzenia sercowo-naczyniowe oraz zwyrodnienia układu kostno-stawowego. Dodatkowo obniża komfort ruchowy i może prowadzić do niepełnosprawności. 
 
Główne przyczyny otyłości to niewłaściwe nawyki żywieniowe, stres, przyjmowanie niektórych leków, inne choroby, a przede wszystkim brak ruchu i aktywności fizycznej.
 
O otyłości mówimy przede wszystkim, gdy wskaźnik BMI wskazuje ponad 30, natomiast nadwaga to BMI powyżej 25. Nadwaga jest znacznie częstsza od otyłości, ale warto też wtedy podjąć stosowne działania przeciwdziałające otyłości i cieszyć się zdrowiem i smukła sylwetką.

Dla osób ze wskaźnikiem BMI ponad 30 polecamy innowacyjne i niechirurgiczne metody walki z otyłością – balon żołądkowy Orbera365 oraz endoskopowy system zmniejszania żołądka OverStitch. Przedstawione metody w połączeniu z wprowadzeniem zdrowych nawyków żywieniowych oraz odpowiedniego planu treningowego dają wymierne efekty w krótszym czasie niż sama dieta i ćwiczenia.

INNE AKTUALNOŚCI
2021-11-09
Za nami kolejne szkolenie. Tym razem z obsługi OverStitch SX pod okiem niezrównanego dr Manoela Galvalo Neto z Brazylii.
 
2021-12-22
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
 
2021-10-13
OverStitch już dostępny w KCM Clinic.
 
2021-04-02
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
 
2020-12-24
Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zdrowych i Wesołych Świat spędzonych w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku, niech rok 2021 będzie znacznie lepszy niż 2020.
Kurs endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu OverStitch w szpitalu w Brzezinach.  

Nowy rok rozpoczęliśmy od wizyty w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach, a konkretniej w Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej. W dniach 7-8.01 odbył się tam kurs z zakresu endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu endoskopowego systemu zakładania szwów OverStitch.

Wybór miejsca do przeprowadzenia tych warsztatów nie był przypadkowy, ponieważ organizatorem spotkania był dr n. med. Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach.

Ze względu na bogate doświadczenie w małoinwazyjnym leczeniu otyłości dr Spychalski postanowił poszerzyć ofertę zabiegów bariatrycznych o metodę OverStitch.

Ekspertem prowadzącym warsztaty był dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. który jest w Polsce pionierem leczenia otyłości metodą OverStitch.

Wszystkie zabiegi przebiegły pomyślnie, dzięki czemu kolejna już edycja warsztatów OverStitch zakończyła się pełnym sukcesem. Mimo to firma HAMMERmed nie zwalnia tempa i nieustannie wspiera Polski rynek, wprowadzając innowacyjne rozwiązania w medycynie.

zamknij