Usunięcie balonu Orbera™

Po upływie 6 miesięcy balon Orbera™ zostanie usunięty w trakcie 20-30 min. zabiegu, podobnego do zabiegu zakładania.

Podczas tego zabiegu będziesz pod wpływem środków znieczulających, a lekarz za pomocą endoskopu opróżni i usunie balon z żołądka. Po usunięciu balonu, pacjenci rzadko odczuwają jakieś dolegliwości. Po zabiegu pozostaniesz w klinice przez kilka godzin, aby minęło działanie środka znieczulającego.

Ważne uwagi:

  • Nie wolno spożywać stałych pokarmów na 24 godziny przed usunięciem balonu.
  • Nie wolno pić płynów na 12 godzin przed usunięciem balonu.
  • W związku z działaniem środków znieczulających poproś bliskich o pomoc w powrocie do domu
 

Przejęcie kontroli -
życie bez balonu

Sześć miesięcy temu została przez Ciebie podjęta odważna decyzja o przejęciu kontroli nad własną wagą. Najtrudniejsze kroki na tej drodze już są za Tobą.

Balon Orbera™ dał Ci dodatkowe wsparcie potrzebne do osiągnięcia przez Ciebie wymarzonego wizerunku oraz wagi. Od tej chwili od Ciebie zależy utrzymanie zmian, które nastąpiły w Twoim życiu.

Jedz by żyć -
nie żyj by jeść.

Pamiętaj to nie jest dieta – to jest zmiana stylu życia. Trwały sukces oznacza zobowiązanie się do prowadzenia aktywnego trybu życia oraz jedzenia małych i zdrowych posiłków.

Wszyscy wiemy, że czasami zdarzają się gorsze dni. Należy pamiętać, że kolejne mogą być lepsze.
Nie wpadaj w panikę jeśli się zapomniałaś/eś i nie zastosowałaś/eś się do nowych zasad. W takiej sytuacji najbardziej istotną rzeczą jest zrozumieć dlaczego uchybienie się zdarzyło i zrozumieć jego przyczynę. Czy znalazłaś/eś się pod presją? Czy odczuwałaś/eś niepokój lub przygnębienie? Czy powodem jest Twoje otoczenie? Jeśli to konieczne, podziel się swoimi odczuciami z rodziną lub bliskimi. Jeśli obawiasz się, że Twoje nawyki zdrowego odżywiania znacznie się pogarszają, skonsultuj się z profesjonalnym dietetykiem

 
Kalkulator BMI
Twoja waga
kg
Twój wzrost
m
Wynik
Kategoria
Wyszukiwarka klinik