Tydzień 2

Okres przejściowy

Twój żołądek zaczyna się adoptować do balonu. Jest to ważny okres, kiedy należy „wsłuchiwać” się w organizm. Przejście z posiłków przetartych do posiłków stałych powinno zająć około tygodnia ale tylko wtedy, gdy zmiana następuje w sposób komfortowy. Zawsze jedz powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs.

Produkty stałe

W obecnej chwili kończysz okres przejściowy. Wracając do swojej normalnej aktywności, będziesz dostosowywać swój apetyt do konsekwentnego i zdrowego procesu utraty wagi. Oto kilka wskazówek jak wrócić do spożywania produktów stałych:

  • Wprowadzaj do diety produkty stałe pojedynczo.
  • Spróbuj potraw gotowanych przed surowymi.
  • Ogranicz lub zrezygnuj z chleba, makaronów i ryżu. Takie produkty mogą przylepiać się do balonu powodując nieświeży oddech.
  • Pij dużo wody i unikaj jednoczesnego picia i jedzenia. Pij przynajmniej 1 szklanki przed każdym posiłkiem oraz pij dwie szklanki w pół godziny po posiłku aby spłukać balon.

Aby osiągnąć sukces bardzo ważne jest aby stosować się do planu żywieniowego i zmian w trybie życia zaleconych przez lekarza.

Pamiętaj aby obserwować i zgłaszać wszystkie nietypowe zmiany Twojego samopoczucia. Jeśli odczuwasz mdłości przez dłużej niż kilka pierwszych dni skontaktuj się koniecznie ze swoim lekarzem.

 
Kalkulator BMI
Twoja waga
kg
Twój wzrost
m
Wynik
Kategoria
Wyszukiwarka klinik