Opis procedury

Pusty balon wprowadzany jest przez usta do żołądka za pomocą endsokopu w trakcie krótkiego 15-20 minutowego zabiegu. W trakcie procedury umiejscawiania oraz napełniania go solą fizjologiczną, pacjent pozostaje pod wpływem środków uspokajających i znieczulających.

Po zabiegu pacjent zostaje w klinice przez 1 do 2 godzin dopóki lekarz nie zdecyduje o wypisaniu go do domu.

Najprawdopodobniej przez pierwsze dni zanim żołądek przyzwyczai się do balonu będziesz czuć się niekomfortowo. Mogą wystąpić nudności, wzdęcia, biegunki i skurcze. Wymienione skutki uboczne są normalne i przejściowe. Jeśli będzie to konieczne, Twój lekarz przepisze Ci środki, które złagodzą te dolegliwości.

Usunięcie balonu z żołądka jest również nieskomplikowane. Podczas usuwania balonu zostaną Ci podane środki znieczulające, a lekarz opróżni balon przed usunięciem go za pomocą endoskopu.

W ciągu kilku godzin po zabiegu pacjent będzie mógł wrócić do domu. Zazwyczaj pacjenci po zabiegu usuwania balonu nie potrzebują korzystać z dni wolnych od pracy.

Ważne: W trakcie napełniania balonu solą fizjologiczna dodawany jest do niej błękitny barwnik, którego zadaniem jest wskazywanie nieszczelności balonu. W takim przypadku jeśli zauważysz zmianę zabarwienia moczu oznaczać to będzie, iż należy udać się do lekarza prowadzącego w celu usunięcia balonu

Kalkulator BMI
Twoja waga
kg
Twój wzrost
m
Wynik
Kategoria
Wyszukiwarka klinik