Najczęstsze pytania

Ile kilogramów mogę stracić?
Możliwy jest znaczny spadek masy ciała, przeciętnie 15-20 kg, jednak wyniki będą zależały od tego, jak dokładnie będziesz przestrzegać zasad programu i jak dobrze dostosujesz swoje nawyki żywieniowe.

Czy będę odczuwać obecność balonu w żołądku?
Przez pierwsze kilka dni będziesz odczuwać dyskomfort. Później jedynym odczuciem jest uczucie
sytości.

Czy są jakieś skutki uboczne lub komplikacje związane z balonem Orbera?

Pierwsze 3 dni będą najtrudniejsze. Skurcze, nudności i wymioty są normalne i należy się ich spodziewać. Bardzo ważne jest stosowanie się do wskazówek lekarza i picie dużych ilości płynów. W celu zwalczania dyskomfortu, dostępne będą leki.

Ile czasu wymaga dojście do siebie po przejściu procedury umieszczenia balonu Orbera?

Aby dojść do siebie po przeprowadzeniu procedury, powinieneś zaplanować co najmniej 3 dni bez zajęć.
Będziesz zdolny do podjęcia zajęć, zależnie od tego, jak szybko twój organizm dostosuje się do balonu Orbera.

Jak spadek masy ciała w programie Orbera wypada w porównaniu z wynikami innych programów dietetycznych?

Z balonem Orbera należy się spodziewać większego spadku masy ciała. Ponieważ balon Orbera zapewnia poczucie sytości, łatwiej jest kontrolować odżywianie i dokonać zdrowych zmian w nawykach żywieniowych.

Czy po przeprowadzeniu procedury, obecność balonu Orbera będzie wymagać częstych wizyt u lekarza?

Program wizyt kontrolnych jest decydujący dla odniesienia sukcesu z balonem Orbera i dla przyswojenia nowych umiejętności dotyczących stylu życia. Po założeniu balonu Orbera będziesz spotykać się z lekarzem i zespołem wsparcia, co najmniej raz na miesiąc. W tym okresie oceniane będą twoje postępy i przyswoisz sobie cenne zasady dotyczące zdrowia, odżywiania i ćwiczeń fizycznych, które dostarczą ci podstaw do długoterminowego sukcesu.

Czy balon Orbera ogranicza aktywność?

Przez pierwszy tydzień nie należy planować żadnej forsownej aktywności. Kiedy organizm już dopasuje się do balonu Orbera, można kontynuować normalną aktywność. Zaleca się rozpoczęcie regularnego programu ćwiczeń fizycznych, które pomogą osiągnąć większy sukces.

Co się stanie, jeśli balon Orbera będzie przeciekać?

W razie przeciekania balonu Orbera zauważysz zmianę barwy moczu (będzie zielonkawy). Choć zdarza się to bardzo rzadko, sytuacja może być poważna. Jeśli zauważysz zmianę barwy moczu, musisz natychmiast zawiadomić lekarza. Jeśli z balonu wycieknie płyn, może on w sposób naturalny przejść przez przewód pokarmowy, ale w pewnych przypadkach interwencja lekarska może okazać się konieczna.

Czy mogę pić alkohol?
W umiarkowanej ilości alkohol jest dozwolony, natomiast przyjmowanie dodatkowych, niepotrzebnych organizmowi kalorii nie jest wskazane w procesie utraty wagi. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.

Czy mogę jeść wszystko, co zechcę? Czy są jakieś ograniczenia żywieniowe?
Nie będziesz miał ochoty jeść tak dużo, jak miałeś w zwyczaju. W dodatku po zjedzeniu tłustych produktów lub słodyczy możesz mieć mdłości. Nadmierne przejedzenie, gdy balon Orbera pozostaje w żołądku, może być niebezpieczne i spowodować poważne komplikacje medyczne.

Jak balon Orbera jest usuwany?

Balon Orbera jest usuwany przez usta, w taki sam sposób jak jest wprowadzany do żołądka. 20- minutową procedurę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Czy aby odnieść sukces, muszę uczestniczyć w wizytach kontrolnych?
Balon Orbera nie jest magiczną pigułką, ale narzędziem do zmiany stylu życia. Udział w programie zapewnia szkolenie i wsparcie w zmianie nawyków i stylu życia oraz większe szanse na długoterminowy sukces.FAQ

Kalkulator BMI
Twoja waga
kg
Twój wzrost
m
Wynik
Kategoria
Wyszukiwarka klinik